Představujeme:

Hostující ženy kongresu

1. den - 26.4.2021

Videa  jsou dostupná  26.4.2021 od 9h až do 28.4.2021 do 9h (tj. 2 dny)

Jsem lektorka seminářů a přednášek s tematikou ženské spirituality, židovské spirituality a spirituality nového paradigmatu, autorkou knih mj. Ženy v Bibli, ženy dnes, Kořeny ženské spirituality a Jak napravovat svět: Rozhovory s inspirativními Izraelci, a astroterapeutkou. 
 
Bloguji na webu www.oheladom.cz 
 
Vystudovala jsem  hebraistiku a kulturologii, prošla astroterapeutickým výcvikem, a ve své práci tak ráda spojuji akademický a intuitivní, prožitkový přístup. 
 
Největším zdrojem inspirace jsou pro mne vztahy, Příroda, inspirativní knihy a filmy, setkávání s lidmi nad jejich životními příběhy.
 
Fascinuje mne, jak se v našich každodenních životech zrcadlí velké kosmické dění, a naopak. 
 
Jako žena se ráda připojuji k proudu léčivého scelování rozštěpu lidského sebevnímání a rozšiřování Vědomí lidstva spolu s evolucí Gaii.  
Sindy Katayama, „matka“ terapeutické metody EFT (ťukání), kterou v roce 2005 přivezla do České republiky.
 
Autorka populárního výcviku Terapeut energetické psychologie a knihy EFT pro každého.
 
Stále se věnuje studiu psychosomatiky a filozofie kvantového tvoření světa, je autorkou mnoha online programů na témata jako zákon přitažlivosti, zdravé sebevědomí, energetický detox, pozitivní programování, fabrika na peníze apod. 
 
Vše najdete na http://www.eft.cz 
 
Své úvahy sdílí živě ve své reality show na http://www.instagram.com/sindykatayama a na http://www.youtube.com/sindykatayama 
 
Od dětství miluje styling a módu. Její módní tipy a triky můžete téměř denně sledovat živě na http://www.instagram.com/modnikouc a nebo na http://www.youtube.com/modnikouc 
 
Vášnivě miluje své 2 westernové koně v jejichž přítomnosti a na jejichž hřbetě tráví většinu času.
 
Je zastánkyní filozofie DO DŮCHODU MLADÁ A BOHATÁ, kterou sdílí ve své uzavřené FB skupině https://www.facebook.com/groups/mladaabohata a má 7 koček 😀 
 

Diana Novotná – laskavá a citlivá průvodkyně zářící ženou

 

V průběhu života, ať při poskytování kosmetického ošetření či masáži, u rituálu Zavinování nebo tradiční ženské péče, jsem díky reakci žen nabyla poznání, že dotek rukou, naslouchání, sdílení, pochopení a podpora mohou mít na ženu blahodárný vliv.

 

Více z mé nabídky a péče na www.diananovotna.cz

 

 Žiji v souladu se svým rytmem a v souladu s přírodou – dělám to, co mě naplňuje a činí šťastnou – maluji, tančím, vedu taneční a kreativní kruhy, vnímám přírodní cykly, sním, dýchám, směji se i pláču. Žiji naplno a tak, jak chci já.

 

Zajímají mě lidské příběhy a osudy.

 

Svůj příběh  ráda předávám dál těm, které touží rozzářit svou duši.

 

Každý může – když chce.

2. den - 27.4.2021

Videa  jsou dostupná  27.4.2021 od 9h až do 29.4.2021 do 9h (tj. 2 dny)

Lektorka v oblasti sexuality a intimních vztahů.  
 
Sexualitu vnímá jako ZDROJ OSOBNÍHO ROZVOJE.
 
 Pomáhá ženám zlepšit jejich milostný život. Poradí vám, jak změnit pohled na sex a užívat si ho pro svoje potěšení a naplnění. Vyčistit bloky, nechuť a překážky k uvolnění.
 
 Naučí vás, jak si STOUPNOUT DO SVÉ ŽENSKÉ SÍLY.
 
Nabízí sezení sexuologické přímé práce s tělem, poradenství a on-line konzultace.
 
Je expertkou na techniku Vaginální mapování.
 
Pořádá přednášky, workshopy a semináře, na kterých ženy hledají cestu samy k sobě. Jana pomohla již tisícům žen. Je známá svými otevřenými články o sexuálních tématech.
 
Věří, že ženy mohou zachránit tento svět. Zakladatelka a organizátorka konference SEX talks Den o sexu.

Od roku 2017 jsem certifikovanou lektorkou hormonální jógové terapie podle Dinah Rodrigues. Vystudovala jsem ekonomii na VŠE v Praze a od září 1993 do ledna 2019 jsem pracovala v bankovnictví.

 

S hormonální jógovou terapií jsem se seznámila v roce 2013, kdy jsem absolvovala víkendový seminář.  A od té doby se hormonální jógová terapie stala mým životním stylem.

 

V roce 2013 jsem trpěla řadou zdravotních potíží jako byla chronická rýma, astma, snížená funkce štítné žlázy, velmi časté záněty v těle, alergie a další. Také premenstruační syndrom, časté kožní vyrážky a hormonální nerovnováha pro mě nebyly neznámými pojmy.

 

V roce 2016 jsem zjistila, že Dinah Rodrigues byla do Prahy pozvána Centrem hormonální jógy a bude terapii učit veřejnost. V červnu jsem u ní absolvovala seminář HJT pro diabetes. Paní Dinah mě tak nadchla, že jsem se okamžitě přihlásila k ročnímu studiu klasické jógy, aby ze mě mohla být akreditovaná jógová cvičitelka. Byla to pro mě velká výzva. 

 

V červnu a červenci 2017 jsem pak absolvovala lektorské semináře a zkoušky u paní  Dinah, abych mohla hormonální jógovou terapii vyučovat. 

 

Od té doby pomáhám ženám i mužům, aby byli díky hormonální jógové terapii zdraví, vitální a měli radost ze života.

Zpěvačka, klavíristka, hlasová trenérka, učitelka zpěvu a hry na klavír.

Ve své práci spojuji dvě největší vášně svého života a tou je hudba a člověk.

Mou vizí je při každé “lekci” zprostředkovat zážitek, který je neopakovatelný. Je tvořený osobností studenta, mnou – průvodcem a inspirací přítomným okamžikem.

Toto funguje i při skupinové práci a po skončení mám často pocit, že to snad nebylo 45 minut, pár hodin anebo jeden jediný den. Zážitek plyne v jiném čase a za minuty se dá prožít další “život”.

 

Zjistila jsem, že v hudbě je proces učení především smyslová, pocitová a emocionální záležitost.

 

Sama jsem se učila hrát na klavír velmi drilovým způsobem, ale určité mety jsem i při skvělé technice nebyla schopna překonat.

Trvalo mi dlouhé roky, než jsem integrovala chybějící části a “pochopila hudbu”.

 

Odpovědi na své otázky jsem postupně našla díky mnohým setkáním se severoamerickými indiány, spojením se svými kořeny, díky výcviku koučování, osmiletému tlumočení seberozvojových programů pro ženy a v neposlední řadě životem samým.

 

Moje metodika práce následuje zájem a vášeň studenta, který přesně ví, kam chce jít, co ho táhne. Miluji učit i děti, které odvážně a přesně komunikují, kam ano a kam ne – i když ne vždy slovy.

 

Provázení světem hudby mi připomíná dobrodružnou výpravu.

Nikdy nevíte přesně, co Vás čeká, a proto potřebujete odvahu a chuť zkoušet nové věci. Na vlastní kůži prožíváte každý nový pokus a k cíli vede mnoho různých cest, které vznikají teď a tady, každá Vaše a originální. To všechno je bohatě odměněno v okamžicích, kdy plynete s tóny a rytmy a celé vaše bytí se spojuje do jednoho nepopsatelného prožitku hudby.

 

Hlavní způsoby realizace mé práce:

– lekce zpěvu a hry na klavír

– skupinové programy a výcviky s tematikou hlasu

– hlasová trenérka pro Akademii Libchavy (10 let)

– hlasový program “Tóny mého hlasu” pro seberozvojový kurz pro ženy Esence královny

3. den - 28.4.2021

Videa  jsou dostupná  28.4.2021 od 9h až do 30.4.2021 do 9h (tj. 2 dny)

Jolana Fišerová je autentická ohnivá Lvice, finalistka soutěže ŽENA ROKU 2016, autorka zážitkových a transformačních seberozvojových kurzů a spisovatelka (v 50 napsala knížku motivačních příběhů o znovuzrození z popela dřívějších nezdarů, nazvanou „Lvíčení“).

 

Pracuje se souvislostmi, psychosomatikou, energií reiki i výkladovými seberozvojovými kartami, současně však stojí nohama pevně na zemi. 

 

Vede k aktivitě, sebelásce, vděčnosti, nepropadání pocitům strachu a k prožívání radosti i tam a tehdy, kde a kdy bychom ji nečekali.

 

Ukazuje na praktických příkladech, že nezáleží příliš na věku, talentu či podpoře okolí – rozhodující je náš pevný vnitřní Lví postoj aktivního tvůrce, nikoli pouhé oběti okolností.

Laskavoložka, básnířka, intuitivní a jemná průvodkyně
 
Laskavými rozhovory na čerstvém vzduchu, která otevírá
zapovězené komnaty ženského světa skrze
 
 
 a s laskavostí a něhou drží prostor pro vyživující ženská sdílení a podporu ve facebookové skupině 
 

 .

Ava Lenka Chrtková Brožová je zpěvačka, moderátorka, motivační řečník, tvůrce projektů Příznaky transformace a Jak se mít ráda, je zároveň spisovatelkou, fotografkou a lektorkou kurzů osobního rozvoje.
 
Ava se narodila s výrazným hlasem a hudebním nadáním, které uplatňovala v průběhu celého svého života v mnoha kapelách.
 
V dětství hrála také v několika filmech a seriálech, například Druhý dech (normalizační mnohadílný seriál ze zemědělského prostředí) roli Jitky Hokubové.
 
Podle jejích slov od roku 2001 začala její transformace nejdříve „po zlém“ (rozpadem partnerského vztahu), později však již vědomě a cíleně.
 
V roce 2010 založila portál osobního rozvoje https://www.priznakytransformace.cz, kde zúročila svou dlouhou cestu práce na sobě.

4. den - 29.4.2021

Videa  jsou dostupná  29.4.2021 od 9h až do 1.5.2021 do 9h (tj. 2 dny)

Buditelka v oblasti vědomé Přítomnosti a HUMANITY – v HODNOTĚ lidských Bytostí.

Z dimenze Dákiní, řeči Dákiní, udržuje vibraci koherence SRDCE.
(předává Mantru Zářivého Lidství a Mantru a Mudru Zření Srdcem – český jazyk).

Vizionářka, spirituální a sociální leader, changemaker.

Vědomá žena – UMĚLKYNĚ SOUCITU

Zdravá kmenová buňka organismu zvané lidstvo.

Partnerka, matka, babička.

Průvodkyně, mentorka a supervizorka přechodových, iniciačních, osobních                   i skupinových rituálů a retreatů pro zvědomění Podstaty Sebe – Podstaty Lidství. 
 
Výzkumnice, propagátorka  a aktivistka v oblasti odtajňování
 
POSVÁTNÉHO TĚLA, SEXUALITY, POČETÍ, MATEŘSTVÍ a OTCOVSTVÍ = POSVÁTNÉHO RODIČOVSTVÍ. VĚDOMÉHO SLOVA. 
 
Pro návrat Vědomí HODNOTY LIDSTVÍ a VĚDOMÉHO ZDRAVÍ (SALUTOGENEZE), bez připoutanosti na tradice, avšak  úctě k nim. 


Eliška Landovská
 je zakladatelkou a ředitelkou astrologické školy a poradny Hvězda.


Systematicky studovala astrologii a numerologii pod vedením ing. Petra Rastokina od roku 1982 do počátku 90. let.


Založila astrologickou poradnu Hvězda v roce 1995.


Je tutor eUniverzity Hvězda, autorka studijních textů a metodologie výuky astrologie, numerologie a tarotu.

 

Vyučuje čtení z obličeje, řeč těla a efektivní komunikaci. 

 

Je zapsána v seznamu osobností WHO IS WHO.

Jsem multipotenciálka a dělám spoustu věcí, které mi dávají smysl. Nejvíc a nejdýl fotografka.

 

Díky mému pečujícímu a podporujícímu přístupu září ženy na fotografiích a vidí se tak i v zrcadle. ❤ 

 

A taky návrhářka energetických vzorů na látky pro ženy, které se chtějí cítit výjimečně a krásně. ❤

 

Způsobuji ženám krásný pocit ze sebe samé a vyšší úroveň sebelásky.  Takové lázně pro duši potřebuje každá žena.

 

Líčím, fotím a tvořím podporující vzory na látky, z nichž pak jsou kolové sukně, tašky, kabelky…

 

 

5. den - 30.4.2021

Videa  jsou dostupná  30.4.2021 od 9h až do 2.5.2021 do 9h (tj. 2 dny)

Studovala sólový zpěv, hru na klavír, varhany, příčnou flétnu a harfu.

 

Vede vlastní soubor Kvinterna, zaměřující se na středověkou, etnickou a autorskou hudbu.

 

Hraje i na repliky středověkých hudebních nástrojů: portativ, harfy, psalteria a flétny.

 

S Kvinternou i sólově koncertovala v ČR a v zahraničí (Itálie, Německo, Rakousko, Francie, Polsko, Rumunsko, Turecko a Egypt). Natočila deset CD se středověkou, etnickou a autorskou hudbou (Arta Records).

 

Je absolventkou dějin umění Filosofické fakulty a Přírodovědecké fakulty Karlovy univerzity v Praze a napsala pět knih z oblasti umění, historie a filosofie, z nichž poslední „Magisterium Karlštejna“ je věnována umělecké výzdobě hradu Karlštejna a středověké alchymii a mystice v době Karla IV.

 

Ve své knize „Marie z Magdaly a ženy v životě Ježíše“ zviditelnila roli kněžek a apoštolek ve vnitřním kruhu učednic Ježíše a vyzdvihla hlavně roli Máří Magdalény i dalších žen při šíření nové spirituality mystickou cestou.

 

Působí jako ředitelka Festivalu staré hudby v Českém Krumlově a též jako autorka či spoluautorka hudby k filmu a divadlu – např. multimediální hudební představení Mystica, Alchymia, Terra Mystica, Kosmické sítě, Návrat Sofie a Egypt.

 

S koncertním provedením představení „Návrat Sofie“ vystoupila v roce 2010 v Egyptě ve Státní opeře v Káhiře.

 

Vytvořila nové harmonizační postupy v oboru muzikoterapie pro svou soukromou školu, jež zpracovala teoreticky i prakticky v učebních skriptech a vlastních hudebních nahrávkách.

 

Pro praktické potřeby muzikoterapie natočila  terapeutické DVD „Dvanáct posvátných kalichů“, kde dané postupy zohlednila.  

Jsem intuitivní leaderka, alchymistka a facilitátorka Heartfulness byznysu. 

 

Heartfulness byznys je holistický přístup k tvorbě byznysu zejména pro ženy intuitivní a emočně založené.

 

Ukazuji jim, že navzdory tomu, že většinová společnost upřednostňuje v této oblasti spíše strukturovaný a logický přístup, dá se úspěšný byznys tvořit úplně jinými cestami.

 

Svět Hearfulness byznysu je světem, kde dělat méně, znamená tvořit víc, je to svět, ve kterém je středem byznysu vyživená, zářivá a opečovaná žena. 

 

 Ve své praxi kombinuji zkušenosti z leadershipu, všech oblastí řízení projektů, včetně HR, talent managementu a PR, zkušenosti terapeutické a lektorské.

 

V rámci konzultací dostávají klientky individuální přístup zejména díky mému daru vnímat a pojmenovat, co je pro ně v jejich byznysu aktuálně přítomné a kudy aktuálně vede cesta. 

 

Kromě toho tvořím autorské vonné esence a alchymické esence.

 

Při jejich tvorbě kombinuji zkušenosti terapeutické, vášeň pro vůně a práci s nimi a znalosti z neurovědy ohledně fungování mozku.

 

Vůně a esence jsou úžasným a elegantním nástrojem, který velmi příjemným způsobem vnáší lehkost do každodennosti a umožňuje nám zůstat ve spojení s naší vizí, ať se aktuálně děje cokoliv. 

Jmenuji se Jarmila Faltýnková, narodila jsem se 3.4.1964, již 40 let je mým partnerem a 37 let manželem jediný muž, 20 let jsem pracovala jako učitelka na 1. st. ZŠ.

 

Protože jsem ale chtěla ŽÍT, musela jsem začít hledat práci, která by mě více naplňovala, protože by vystihovala smysl mé existence.

 

Jak se však ukázalo, největší výzvou a nejdůležitější prací je mi život sám. Proč?

 

V rodové linii předků se totiž vyskytovaly závažné psychické problémy, konkrétně deprese a úzkost, které vedly k sebevraždě dědečka, dvěma pokusům o sebevraždu mého otce, když „nevyšlo tohle“, následnému selhání srdce při kterém také téměř zemřel (musel mu být voperován kardiostimulátor) a psychiatrickému léčení všech jeho sourozenců.

 

Otec byl poslední roky života tak kriticky svázán generalizovanou úzkostí, že se raději nechal trvale hospitalizovat v psychiatrické léčebně, aby unikl nutnosti vypořádávat se s každodenními záležitostmi „obyčejného“ života, které přestal unášet.

 

Já i obě moje dcery se od svého dospívání potýkáme se stejnými problémy. Svého času jsem byla přesvědčená, že i já ukončím život sebevraždou.

 

Osud a moje duše tomu však chtěly jinak. Intenzivním pocitem, podpořeným závažnými událostmi v mém zdravotním stavu, jsem byla donucena začít cítit, že takto život nefunguje a že musím přijít na to, jak to doopravdy je.

 

Vydala jsem se tedy na cestu za poznáním sama Sebe, abych mohla naplnit svůj životní úkol. Vlastně už tato cesta je jeho nezbytnou první částí.

 

Přesto, že dosud bylo slovo „radost“ v mé existenci psáno jen velmi drobounkým písmem a jen sem tam (deprese a úzkosti se mne snaží sklátit již velmi dlouho), jsem jí doslova fascinována a nadšena. Empirické studium Bytí „ve vlastním podání“ se stalo mou největší výzvou, radostí, štěstím, dobrodružstvím a naplněním.

 

Po letech intenzivní spirituální praxe a vlastního sebe-léčení teprve začínám vnímat, že Život je zcela o něčem jiném, než co mi tak nekompromisně tvrdili, ukazovali a chtěli po mně všichni ostatní, přičemž mně to ani s neuvěřitelným úsilím stále nechtělo fungovat.

 

Už se vůbec nedivím. Ono je totiž vlastně ÚPLNĚ VŠECHNO JINAK…

6. den - 1.5.2021

Videa  jsou dostupná  od 1.5.2021 od 9h až do 3.5.2021 do 9h (tj. 2 dny)

Som Bytosť zo Zdroja…

Až následne Človek, Žena, Matka, Dcéra, Partnerka, Kamarátka,
 Lektorka, Sprievodkyňa, Kráľovná, či Šeredka 🙂

 „Bytosť zo Zdroja“je identita, ktorá ma vždy podrží, keď sa dejú moje premeny.

 Som energetická Bytosť a chápem, že alchymistické zaobchádzanie s energiou je základ tvorby mojej reality.

 Sprevádzam ženy i mužov na ceste kvantovej transformácie vedomia –
 na ceste zmien na kvantovej úrovni bytia.

 Krédo, do ktorého po celý život dorastám a nachádzam
 mnohorakosť jeho podôb je:

 „Svieť zvnútra. A nikto ťa nevypne.“

 A do tohto stavu sprevádzam tisícky klientov prostredníctvom osobných konzultacií a seminárov naživo, i v online podobe.

 

Citim radosť a naplnenie, keď sú ľudia slobodnejší,
 šťastnejší, spokojnejší a vedomí si svojej hodnoty. Keď opušťajú územie strachu a objavujú možnosti Života 🙂

Na své cestě  životem  jsem  byla a stále  jsem  malou  holkou, dospělou  ženou, matkou,  milenkou,  snad  vším, čím žena může být.

 

A kým jsem ještě? Průvodkyně? Jsem  průvodkyní životem, tancem  i cestou.

 

Provázím Pálavou a jejími silovými místy, mnozí mne označují za její strážkyni.

 

Provázím   cestou  k  radosti a spontánnosti, kterou jsme měli jako děti, provázím  k síle, která sídlí v našich tělech a zapomněli jsme ji používat ve svých životech, k odvaze a všemu, co je naší přirozenou součástí.

 

Provázím  tanečníky  jejich  tělem   a pomáhám jím najít   vše, co jim neslouží.  Vše, co způsobuje bolest, smutek, stagnaci nebo jiné omezení a  tím  možnou nemoc.

 

 Provázím životy minulými i současnými. Příběhy, které se nám staly a  už si  je  nepamatujeme, protože  je to buď  velmi  dávno  nebo by  bylo pro nás  příliš  bolestné  se na ně  podívat a uzdravit  je.  Pokud  máte chuť se vydat na cestu a objevit sami sebe…jste zváni… ráda budu Vaší průvodkyní.

 

Během svého života jsem prošla řadou zkušeností, jak osobních, tak vedených různými mistry. Avšak za nejhlubší a nejupřímnější cestu k lidské duši a tělu vidím vlastní osobní cestu, která se stále vyvíjí.

 

Během cesty životem jsem ochutnala plnost žití i dotek smrti, prošla jsem řadou zasvěcení do různých energetických systémů, setkala jsem se se světlem i temnotou. Prošla jsem učením moudrosti starých druidů, poznávám a znovu se rozpomínám, jak pracovat a vnímat přírodu jako živou součást našeho bytí.

 

Miluji hudbu a tanec, který jsme vložila do tance MuVa, jehož jsem zakladatelkou.

 

Síla a uzdravující energie milostného spojení, jemnost i síla ženství v její opravdovosti, jsou dalšími tématy, které jsem vložila do projektu CESTY ŽENY.

 

Žiji na Pálavě, kde se věnuji energii staroslovanských kněžek a silovým místům Pálavy.

Vystudovala jsem Dějiny umění v Paříži,

kde dnes působím jako transformační koučka.

 

Odmalička, jsem v každém viděla, jeho plný potenciál. 

Dnes vím, že se jedná o jemno-smyslovou schopnost vše-vědění, 

jeden z Darů mé Duše. 

 

Jakmile jsem plně pochopila, jak je moje Duše  nastavená, vím kdo jsem, proč tu jsem a co je pro mě nejlepší; v tu chvíli ke mne začali proudit klienti, kterým načítám a představuji jejich úžasnou Duši, poté je „ladím“, tak aby byli v jejím plném souladu.

 

Žít v souladu se svou Duší znamená být plně sám sebou a když žijeme ze své podstaty máme hojnost.

 

Má dominantní energie je LÁSKA – neboli Pečovatel.

 

Mým posláním je vést lidi, aby se přijali takoví, jací jsou, se svou temnou a světlou stránkou. Dává to i logicky smysl, protože po načtení DNA vaší Duše, začnete poznávat vaše opravdové já, začnete se automaticky oceňovat, pochopíte vaše přirozené fungování, že nejste „divní“, ale že vaše Duše je nastavená určitým způsobem, a že když to začnete respektovat, začne se vám ve všem dařit.

 

A to je sebeláska (mimo jiné).

 

A když budete v sebelásce, máte i plný přístup ke své nevyčerpatelné energii.

 

Když přijmete zodpovědnost za celou škálu toho, čím vaše Duše je, dostáváte se do role vědomého tvůrce, který si vybírá, jak své dary bude využívat.

7. den - 2.5.2021

Videa  jsou dostupná  od 2.5.2021 od 9h až do 4.5.2021 do 9h (tj. 2 dny)

Miluji improvizaci v tanci i v životě.

 

Kroky do neznáma, které mi ukazují světlo ve tmě.

 

Mým prvním krokem byla cesta na východ slunce na Sněžku. Nikdy nezapomenu na ten krásný pocit bezpečí ve tmě za svitu hvězd a měsíce. Jít sama a důvěřovat své touze, která mě vede.

 

Cítím, že je to touha mé duše, která dává impulz mému tělu k pohybu a vyjadřování se pomocí tance, slov a činů, které nejsou obvyklé, protože jsou jedinečné pro každou ženu.

 

Umím provést ženy pomocí taneční improvizace k prvním krokům objevování svých možností.

 

Dovol si improvizovat.

Malířka a terapeutka.

 

V umělecké tvorbě jsem nacházela sama sebe jako v zrcadle. To, co jsem tvořila, vyšlo ze mě a já se na to dívala a posuzovala to. Když se mi nelíbilo, co jsem stvořila, vlastně se mi nelíbil některý aspekt mé osobnosti. 

 

Moje tvorba se tak stala nástrojem sebepoznávání. Byla to užasná zábava, odhalovat a číst symbolický jazyk obrazů a tak jsem se postupně pustila do hlubšího studia arteterapie a psychologie.

 

Prozkoumala a prakticky jsem vyzkoušela nejrůznější techniky sebepoznávání a odprogramování vnitřních bloků. Pracovala jsem a pracuji jako terapeut zaměřující se na psychická a duševní zranění. Arteterapie zustává v mé praxi velkou pomocnicí. Umělecká tvořivost je v umění sebepoznávání považována za královskou cestu.

 

35 let jsem žila ve Francii, kde jsem rozvíjela své terapeutické a umělecké nadání. V roce 2011 jsem se vrátila do České republiky, k rodným kořenům. Dnes žiji v rodném domě v Jablonné, na nádherném, energií nabitém místě, obklopeném lesy, blízko Příbrami.

 

Pořádám semináře sebepoznávání, dávám osobní poradenské konzultace a tvořím videa na téma: psychosomatické příčiny nemocí. S velkou radostí si maluji.

 

Vystudovala jsem ekonomii na VŠE v Praze a do svých 50 let jsem pracovala v bankovnictví. Ve svých 44 letech jsem potkala hormonální jógovou terapii podle Dinah Rodrigues. Byla jsem tak nadšená účinky této holistické omlazovací metody, že jsem se po 4 letech jejího cvičení rekvalifikovala na lektorku.

 

Práce v bankovnictví mě stále méně naplňovala, a tak jsem vytvořila projekt Šťastná menopauza.

 

Jsem průvodkyní žen v menopauze a pomáhám jim bezpečně přes přechod. Přechod vnímám jako transformační období, kdy se žena přestává starat o děti a začíná se starat o sebe.

 

Podporovat ženy v menopauze vnímám jako své poslání. Inspiruju je, aby i ony žily svůj život zdravé a s radostí. Prostě, aby byly samy sebou.

 

Ráda zbavuju menopauzu nálepky jako něčeho, o čem se nemluví, co je tabu. A jdu ještě dál. Oslovuju i ženy před menopauzou. Vím, že na menopauzu se můžete dopředu připravit a pak ji vědomě prožít jako svou klíčovou životní transformaci.

 

Proč  menopauzu vnímám jako klíčovou životní transformaci?  Změna zasáhne všechny oblasti ženina života.

 

Ať už se jedná o ztrátu plodnosti, s čímž smířit se je nelehké, nebo  o skutečnost, že děti už jsou dospělé a vylétají z hnízda. S tím jsou spojené pocity smutku a prázdnoty, které mohou přerůst až do  syndromu prázdného hnízda. 

 

 Změnou prochází i partnerský vztah. Žena zůstává sama s mužem a je třeba se domluvit, jak budou spolu fungovat dál. Někdy partneři tuto zatěžkávací zkoušku nezvládnou a dochází k manželské krizi a následně k rozvodu.

 

Věřím, že pokud je žena informovaná a má podporu, tyto změny zvládne hladce a s lehkostí. A tady nabízím svou pomocnou ruku.